چگونگی دایورت اس ام اس(SMS Forwarder)

چگونگی دایورت اس ام اس(SMS Forwarder)
چگونگی دایورت اس ام اس(SMS Forwarder) تصویر 3

در این مقاله با چگونگی دایورت اس ام اس(SMS Forwarder) آشنا خواهیم شد. دایورت یا انتقال اس ام اس امکان می‌دهد که اس ام اس های دریافتی در یک خط مشخص را به خط دیگری انتقال دهید. این روش هنگامی که یک خط شما در دسترس نمی‌باشد یا از یک خط اصلی برای پاسخ دادن به پیامک‌ها استفاده می‌نمایید، کارایی بسیاری دارد. با ما همراه باشید تا با انتقال پیامک آشنایی بیشتری پیدا کنیم.

اهمیت دایورت اس ام اس

امروزه گستردگی استفاده از شبکه‌های اجتماعی گوناگون، موجب شده مردم کمتر از پیام کوتاه برای ارتباط با هم استفاده نمایند. اما با توجه به برخی دلایل، همچنان اس ام اس ها اهمیت زیادی دارند. از چندی پش موارد زیادی مانند قبوض بوسیله اس ام اس اطلاع‌رسانی می‌شوند. برای عضویت در بسیاری از سامانه‌ها به شماره تلفن همراه نیاز دارید تا از طریق پیامک حاوی کد فعال‌سازی قادر به ورود به آن سامانه باشید. آگاهیی از واریز و برداشت وجه از حساب بانکی نیز یکی دیگر از مواردی است که بوسیله اس ام اس اطلاع‌رسانی می‌گردد.

نکته‌ حائظ اهمیت، این است که ممکن است شخصی به دلایل گوناگون و بسیاری قادر نباشد چند روز یا چند ساعت دسترسی به موبایل یا خط تلفن همراه خود نداشته باشد. انتقال پیامک در این زمان و بویژه هنگامیکه امکان دارد پیامک مهمی برای شما فرستاده شود اهمیت بالاتری پیدا می‌کند. به این دلیل اشخاص زیادی در این مواقع اقدام به انتقال پیامک خود روی موبایل و شماره‌های دیگر می‌نمایند.

اپلیکیشن ارسال و دریافت اس ام اس

با استفاده از این برنامه ها دائما نیاز نیست پنل اس ام اس را بررسی نمایید زیر اگر پیامکی به خط شخصی شما ارسال شده باشد، می‌توانید آن را در اپلیکیشن مشاهده نموده و همچنین بوسیله اپلیکیشن ارسال اس ام اس برای شما اعلان هشدار ارسال می‌گردد.

اگر هم از آن دسته کسانی هستید که مدام ایمیل خود را بررسی می‌نمایید، می‌توانید از انتقال اس ام اس به ایمیل استفاده نمایید تا پیامک‌های دریافتی خط اختصاصی به ایمیل شما ارسال گردد و اس ام اس دریافتی را در ایمیل خود دریافت نمایید.

کد دستوری دایورت اس ام اس ایرانسل و همراه اول

کد دستوری دایورت اس ام اس ایرانسل و همراه اول
چگونگی دایورت اس ام اس(SMS Forwarder) تصویر 4

نحوه انتقال پیامک همراه اول از طریق کد دستوری

توجه داشته باشید که با استفاده از کدهای دستوری، می‌توان علاوه بر انتقال اس ام اس، یک کپی از آن را نیز برای شماره دیگر ارسال نمود. مراحل اینکار عبارتند از:

 • کد دستوری ستاره، ۱۰، ستاره، ۳۱ مربع (#۳۱*۱۰*) را در موبایل خود وارد نمایید.
 • پس از آن گزینه های زیر به نمایش در می‌آیند:
 • اعلام وضعیت بسته فعلی ۰
 • انتقال پیامک ۱
 • کپی پیامک ۲
 • با وارد نمودن عدد ۱ در زیر این پیام می‌توانید وارد مرحله بعد می‌شوید تا در آنجا شماره‌ای که می‌خواهید اس ام اس خود را روی آن دریافت نمایید را وارد کنید. پس از تأیید قادر خواهید بود اس ام اس های خود را روی خط جدید دریافت نمایید.
 • با وارد نمودن عدد ۲ وارد مرحله بعدی می‌شوید. در این مرحله یک کپی از اس ام اس شما به شماره تلفنی که وارد می‌نمایدد، ارسال می‌گردد.

البته استفاده از این روش رایگان نمی‌باشد و ماهانه مبلغ ۵۰۰ تومان برای استفاده از این قابلیت باد پرداخت نمایید.

روش دیگری برای دایورت پیامک همراه اول

روش دیگر انتقال اس ام اس همراه اول این است که شما می‌توانید اس ام اس و تماس خود را به شماره دیگری دایورت نمایید. در این روش قابلیت‌های مختلفی در اختیار شما می‌گزارد که هر کدام دارای کد دستوری مخصوص به خود می‌باشد:

۱- دایورت پیامک

ستاره، ۲۱، ستاره، شماره مقصد، مربع و کلید تماس (تماس# شماره مقصد*۲۱*)

۲- انتقال خط در زمان اشغال بودن

ستاره، ۶۱، ستاره، شماره مقصد، مربع و کلید تماس (تماس# شماره مقصد*۶۱*)

۳- انتقال خط در مواقع عدم پاسخگویی

ستاره، ۶۲، ستاره، شماره مقصد، مربع و کلید تماس (تماس# شماره مقصد*۶۲*)

۴- انتقال اس ام اس هنگامی که در دسترس نیستید

ستاره، ۶۷، ستاره، شماره مقصد، مربع و لمس گزینه تماس (تماس# شماره مقصد*۶۷*)

شماره مقصد، شماره‌ای است که قصد دارید تماس یا اس ام اس خود را به آن دایورت نمایید.

کد دایورت اس ام اس ایرانسل

چگونگی دایورت اس ام اس خطوط ایرانسل بدین شرح است:

 • کد دستوری ستاره، ۱۰، ستاره، ۳۱ مربع (#۳۱*۱۰*) را در موبایل خود وارد نمایید.
 • سپس صفحه‌ای روی موبایل شما باز می‌شود که موارد زیر را نشان می‌دهند.
 • اعلام وضعیت بسته فعلی ۰
 • دایورت پیامک ۱
 • کپی پیامک ۲
 • با وارد نمودن عدد ۱ در زیر این پیام می‌توانید وارد مرحله بعد شوید. در آنجا شماره‌ای که قصد دارید اس ام اس خود را روی آن دریافت نمایید را وارد کرده پس از تأیید می‌توانید اس ام اس های خود را روی خط جدید دریافت نمایید.
 • با وارد نمودن عدد ۲ وارد مرحله بعدی خواهید شد. در این مرحله یک کپی از اس ام اس شما به شماره تلفنی که وارد نمودید، ارسال می‌گردد.

برنامه انتقال اس ام اس، دایورت پیامک مخفی و انتقال اس ام اس به خط دیگر

از دیگر روش‌های دایورت پیامک همراه اول و ایرانسل به خط دیگر استفاده از نرم افزار هایی مانند sms forwarder می باشد که مزایای زیادی دارد. این نرم افزار، فورا پس از دریافت هر اس ام اس، یک نسخه از آن را به شماره تلفن مورد نظر که خط همراه اول یا ایرانسل دیگری می‌باشد انتقال دهد. برای بهره مندی از این روش خط اصلی باید در دسترس قرار داشته باشد. از مزایای دیگر این روش انتقال اس ام اس مخفی می‌باشد که بدون جلب توجه کسی می‌توان از آن استفاده کرد و نسخه های دایورت شده مخفی خواهند شد.

پیامکتو ارائه دهنده پنل اس ام اس در کشور

در این مقاله با نحوه انتقال اس ام اس آشنایی پیدا کردیم. شما می‌توانید به سادگی و چند کلیک ساده کلیه اس ام اس های دریافتی خود را به خط اختصاصی خود دایورت نمایید. شما می توانید با استفاده از پنل پیامکتو علاوه بر استفاده از قابلیت هایی مانند خریداری پنل اس ام اس کسب و کار خود را متحول نمایید و با تبلیغات هوشمندانه در آمد زیادی بدست آورید.

2 دیدگاه برای “چگونگی دایورت اس ام اس(SMS Forwarder)

 1. اشتراک‌ها: فرستادن اس ام اس با شماره مجازی و غیر از خطوط ثابت به چه صورت امکان‌پذیر است؟ 1402- پیامکتو

 2. اشتراک‌ها: متن پیامک تبلیغاتی برای فروش بیشتر باید چه ویژگی‌های داشته باشد؟ - پیامکتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *