پیامگیر صوتی چیست؟ راهنمای کامل استفاده از پیامگیر صوتی ایرانسل و همراه اول

پیامگیر صوتی چیست؟ راهنمای کامل استفاده از پیامگیر صوتی ایرانسل و همراه اول

پیامگیر صوتی (VMS) یا همان منشی تلفنی یکی از سرویس‌های جدید اپراتورهای تلفن همراه است. این سرویس پیام‌های صوتی تماس گیرندگان با شما را ذخیره می‌کند. به این ترتیب حتی اگر قادر به پاسخگویی نباشید، هیچ تماسی را از دست نخواهید داد. ایرانسل و همراه اول به عنوان اصلی‌ترین اپراتورهای تلفن همراه در ایران، این قابلیت ویژه را در اختیار مشترکان خود قرار می‌دهند. اگر نمی‌دانید پیامگیر صوتی چیست و چگونه باید از آن استفاده کنید تا انتهای این مطلب همراه پیامکتو باشید.

مزایای استفاده از پیامگیر صوتی همراه اول و ایرانسل

امروزه نرم افزارها و اپلیکیشن‌های زیادی ساخته شدند که به‌صورت رایگان نقش پیامگیر صوتی و منشی تلفنی را ایفا میکنند. با این حال، این اپلیکیشن‌ها دارای نقاط ضعفی هستند که استفاده از آن‌ها را در شرایط خاص غیر ممکن می‌کند. در صورتی که تلفن همراه شما به شبکه دسترسی نداشته باشد یا به هر علتی خاموش شده باشد، تماس‌های از دست رفته توسط این اپلیکیشن ها ذخیره نخواهند شد.

استفاده از پیامگیر صوتی همراه اول و ایرانسل این مزیت را دارد که تحت هر شرایطی حتی خاموش بودن گوشی، پیام‌های صوتی تماس گیرندگان ذخیره می‌شوند. به این ترتیب به راحتی بعد از اتصال مجدد به شبکه می‌توانید پیام‌های تماس گیرندگان خود را دریافت کنید. شما می‌توانید علاوه بر قابلیت دریافت پیام صوتی، از طریق پنل اس ام اس پیام‌های صوتی خود را برای مخاطبان ارسال کنید و از مزایای این روش جدید تبلیغات بهره مند شوید.

راه اندازی پیامگیر صوتی

راهنمای استفاده از پیامگیر صوتی همراه اول

پیامگیر صوتی همراه اول در دسترس تمامی مشترکان بزرگترین اپراتور تلفن‌های همراه ایران قرار دارد. برای استفاده از این سرویس و بهره مند شدن از مزایای فوق العاده آن کافی است تا مسیر زیر را دنبال کنید:

 • شماره‌گیری کد دستوری *۱۰*۲۴۱#
 • ارسال ۲۴۱ به سرشماره ۱۰

این سرویس رایگان میباشد و هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت. بعد از فعالسازی سرویس پیامگیر صوتی همراه اول، تماس‌های بدون پاسخ شما به شماره ۰۹۹۱۲ منتقل می‌شوند. تماس گیرندگان می‌توانند پیامگیر صوتی خود را ضبط کنند. بعد از ضبط پیام صوتی، پیامکی از سوی همراه اول برای شما ارسال می‌شود و شما را از وجود پیام صوتی آگاه می‌کند. در کنار پیامگیر های صوتی، پنل های پیامکی صوتی نیز وجود دارند که قابلیت‌های بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید با استفاده از پنل پیامک صوتی پیامکتو علاوه بر ارسال پیام‌های صوتی از قابلیت‌های ویژه‌ای برای تبلیغات صوتی نیز بهره مند شوید.

برای دسترسی به پیام‌های صوتی ذخیره شده کافی است تا با خط همراه اول خود با شماره ۰۹۹۱۲ تماس بگیرد. بعد از وارد شدن به سامانه می‌توانید پیام‌های صوتی که توسط تماس گیرندگان ضبط شده است را بشنوید. همچنین امکان مدیریت پیام‌های صوتی و پاک کردن آن‌ها بعد از شنیدن نیز وجود خواهد داشت.

پیامگیر صوتی همراه اول چه قابلیت‌هایی دارد؟

ویژگی‌های سامانه پیامگیر صوتی همراه اول شامل موارد زیر می‌شود:

 • با استفاده از روش‌های فوق، می‌توانید پیام گیر صوتی خود را در حالت عدم پاسخگویی به تماس (No-answer) قرار دهید. به این ترتیب اگر به تماس پاسخ ندهید، تماس‌های دریافتی شما به شماره ۰۹۹۱۲ انتقال می‌یابند.
 • در صورتی که فرد تماس‌گیرنده پس از اتصال به پیام گیر صوتی برایتان پیام بگذارد، پیامکی برای شما ارسال می‌شود و وجود پیام صوتی جدید را به شما اطلاع می‌دهد.
 • در صورتی که فرد تماس‌گیرنده پس از اتصال به پیام گیر صوتی پیام نگذارد، پیامکی برایتان ارسال می‌شود و وجود یک تماس بی پاسخ را به شما اطلاع می‌دهد.
 • شما می‌توانید از خط خود با شماره ۰۹۹۱۲ تماس بگیرید و پیام‌های جدید خود را بشنوید و یا مدیریت کنید.
 • در صورتی که به سیم کارت خود دسترسی نداشته باشید، می‌توانید با استفاده از سایر خطوط همراه اول با شماره ۰۹۹۱۳ تماس بگیرید و پس از وارد نمودن کلمه عبور، پیام‌های صوتی خود را دریافت کنید.
 • می‌توانید با شماره ۰۹۹۱۲ تماس بگیرید و برای پیام گیر صوتی خود، کلمه عبور تعیین کنید.

اگر طرفدار تبلیغات پیامکی هستید می‌توانید از سرویس پنل پیامکی مخابرات برای دسترسی به مخاطبان خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید در پنل پیامکی شرایطی را فراهم کنید که در صورت از دست دادن تماس‌ها، پیامی برای مخاطبان ارسال شود.

 شرایط استفاده از پیامگیر صوتی

قوانین استفاده از سرویس VMS همراه اول

اگر قصد استفاده از سرویس پیامگیر صوتی همراه اول را دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً قوانین و شرایط کلی استفاده از این سرویس را مطالعه کنید:

 • سرویس پیامگیر صوتی همراه اول تنها با روش‌هایی که گفتیم فعال و یا غیرفعال می‌شود. استفاده از این سرویس با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی و یا درگاه پیامکی۰۹۹۱۲، امکان‌پذیر نیست.
 • پیام گیر صوتی همراه اول به صورت پیش فرض در حالت عدم پاسخگویی به تماس (No-answer) قرار دارد. می‌توانید با استفاده از تنظیمات گوشی، تماس‌های خود را در حالت‌های دیگر همچون در دسترس نبودن (Unreachable)، مشغول بودن شماره (Busy) و … قرار دهید.
 • پیامگیر صوتی همراه اول صرفاً بر روی شماره ۰۹۹۱۲ فعال می‌شود. در صورتی که با استفاده از تنظیمات گوشی، پیامگیر صوتی را بر روی شماره‌هایی به جز شماره ۰۹۹۱۲ فعال کنید، پیام‌های صوتی را دریافت نخواهید کرد.
 • در صورتی که سرویس تماس‌بان را برای سیم کارت خود فعال کرده باشید، می‌توانید به صورت همزمان از سرویس پیامگیر صوتی هم استفاده کنید.
 • برای استفاده از سرویس پیامگیر صوتی همراه اول، باید ابتدا سرویس انتقال تماس را فعال کرده باشید. در غیر این صورت فعالسازی پیامگیر صوتی با موفقیت انجام نمی‌شود.
 • دریافت پیام صوتی هزینه‌ای ندارد. ولی هزینه شنیدن پیام، معادل تماس درون شبکه‌ای است.

راهنمای فعال سازی پیامگیر صوتی ایرانسل

فعال سازی سرویس پیام صوتی ایرانسل نیز همانند سرویس همراه اول رایگان است. برای فعالسازی رایگان پیامگیر صوتی ایرانسل کافی است تا از کدهای دستوری زیر استفاده کنید.

 • فعالسازی سرویس در سیم کارت‌های دائمی: *۵۵۵*۴*۵*۱#
 • فعالسازی برای سیم کارت‌های اعتباری: *۵۵۵*۴*۵*۱#
پیامگیر صوتی ایرانسل

ویژگی‌های پیامگیر صوتی ایرانسل

با استفاده از پیامگیر صوتی ایرانسل می‌توانید حداکثر ۳۰ پیام ۱۲۰ ثانیه از مخاطبان خود دریافت کنید. پیام‌های شنیده شده تا ۲ روز و پیام‌های شنیده نشده تا ۷ روز قابل دسترسی هستند. نکته مهم این است که با فعال سازی پیامگیر صوتی دیگر امکان دایورت و انتقال تماس وجود نخواهد داشت. بر خلاف امکان بلک لیست کردن اس ام اس ها، امکان بلاک کردن شماره‌های تلفن و عدم دریافت پیام‌های صوتی از یک شماره خاص وجود ندارد. اگر با مشکل بلک لیست شدم اس ام اس رو به رو شده‌اید توصیه می‌کنیم مقاله چگونه بفهمیم در بلک لیست اس ام اس هستیم را مطالعه کنید.

چگونه به پیام‌های صوتی ایرانسل گوش دهیم؟

برای اینکار کافی است تا با شماره ۷۱۰ از خط ایرانسل خود تماس بگیرید. شما می‌توانید علاوه بر گوش دادن به پیام‌های صوتی ذخیره شده، پیامگیر صوتی ایرانسل خود را مدیریت کنید. برای دسترسی به تنظیمات پیامگیر کافی است تا عدد ۴ را بعد از تماس با شماره ۷۱۰ وارد کنید.

کلام آخر

پیامگیری صوتی سرویس پرکاربردی است که به صورت رایگان برای مشترکان ایرانسل و همراه اول فعال می‌شود. با استفاده از این سرویس به مخاطبان خود این امکان را می‌دهید تا در صورت از دست رفتن تماس، پیام‌های صوتی خود را برای شما ضبط کنند. استفاده از این سرویس برای افرادی که با مشتریان خود در ارتباط هستند و نمی‌خواهند هیچ تماسی را از دست بدهند اهمیت زیادی پیدا می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از خدمات پنل پیامکتو در کنار پیامگیر صوتی ارتباط مؤثرتری با مخاطبان و مشتریان خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *