خوانده شدن پیامک ارسال شده با پنل پیامکی

خوانده شدن پیامک ارسال شده با پنل پیامکی

خوانده شدن پیامک ارسال شده

ارسال پیامک تبلیغاتی یکی از جذاب‌ترین روش‌ها برای تبلیغات و جذب مشتری است. این روزها این روش مدرن و کاربردی توسط بسیاری از برندها پذیرفته‌شده و از آن به‌عنوان راهی برای بهبود کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند. اما نکته قابل‌توجه در این قسمت این است که این حجم از ارسال پیامک چه بازدهی دارد و چطور می‌توان بازدهی آن را ارزیابی کرد؟

در پاسخ به این دغدغه اولین سؤالی که برای افرادی که از پنل ارسال پیامک استفاده کرده‌اند به وجود می‌آید این است که چگونه می‌توان فهمید که پیامکی که با خرید پنل اس ام اس ارسال‌شده، توسط مخاطب خوانده‌شده یا نه؟ اگر شما هم دوست دارید اولین راه ارزیابی پیامک‌های ارسالی خود را متوجه شوید، پیشنهاد می‌کنیم تا در ادامه این مقاله با پیامکتو همراه باشید.

۱-    اطلاع از باز شدن پیامک با متد  get send message by ID

متأسفانه سامانه‌های پیامکی هنوز این امکان را برای مشتریان خطوط خدماتی و خطوط تبلیغاتی خود ایجاد نکرده‌اند که با یک دکمه و یا کلیک بتوانند خروجی پیامک‌های خوانده‌شده را به دست بیاورند. البته نبود این شرایط به معنای ناممکن بودن آن نیست، زیرا در سراسر دنیا متدی به نام “دریافت پیامک بر اساس شناسه” وجود دارد و افراد می‌توانند با استفاده از این متد از خروجی آی‌دی‌هایی که پیامک‌ها را مطالعه کرده‌اند، اطلاعات مورد نیاز را کسب کنند.

اما با توجه به اینکه این متد هنوز در پنل‌های پیامکی ایرانی قابل اجرا نیست، باید توجه داشت که معنی ندارد که آیا می‌توانید از رسیدن پیامک به گوشی مخاطب مطلع شوید. در واقعیت، سامانه پیامک قابلیت دریافت گزارش‌های دقیق را فراهم می‌کند و شما می‌توانید پیامک‌ها را تا لحظه رسیدن به گوشی مخاطب پیگیری کنید. اما راهی برای اینکه مطلع شوید کاربر شما پیامک را بازکرده و مطالعه کرده است وجود ندارد. بنابراین، چه راهکاری را باید جایگزین آن کنید؟

چطور بفهمیم پیامک ارسال‌شده خوانده شده‌است؟

۲-    اطلاع از پیام خوانده‌شده با کمک درج لینک در متن پیامک

یکی از روش‌های ساده و کاربردی که مشتریان پنل‌های اس‌ام‌اسی می‌توانند از آن بهره ببرند، این است که در متن پیامک ارسالی خود لینکی مانند لینک محصول، محتوا یا مقاله مورد هدف خود را قرار دهند. به این صورت، با بررسی ورودی کلیک صفحه مورد نظر می‌توانید داده‌های تقریبی در مورد باز شدن پیامک‌ها توسط کاربران را جمع‌آوری کنید. اما اگر درج لینک در متن پیام برای شما جذابیت نداشته باشد، باید از چه راهکاری برای اطلاع از خوانده شدن پیامک ارسال شده خود استفاده کنید؟

۳-    درج شماره تماس با دعوت به تماس در متن پیامک ارسالی

درج شماره تماس در متن پیامک برای برخی از کسب و کارها بسیار موثر است. به عنوان مثال، اگر متن پیامک شما برای یک شرکت خدماتی باشد، به راحتی می‌توانید از درج شماره تماس در متن پیامک استفاده کنید و با مشاهده بازخوردهای موجود پس از ارسال پیامک، اطلاعات مورد نیاز را در مورد درصد خوانده شدن پیامک ارسال شده خود کسب کنید.

البته شما می‌توانید با خرید سامانه پیامکی رند به دیده‌شدن بهتر پیامک‌های خود در لیست پیامک‌های مخاطبان کمک کنید، زیرا مشاهده پیامک با شماره رند، ترغیب‌کننده‌تر برای باز کردن پیامک برای بیشتر مخاطبان خواهد بود.

چطور بفهمیم پیامک ارسال‌شده خوانده شده‌است؟

۴-    درخواست ارسال پیام پس از دریافت پیام، آخرین راه برای اطلاع از باز شدن پیامک

متأسفانه با توجه به اینکه هنوز تکنولوژی مناسب برای اطلاع از خوانده شدن پیامک ارسال شده پیدا نشده است، بایستی همچنان از ترفندهای خلاقانه برای رسیدن به پاسخ استفاده کنیم.

یکی دیگر از این روش‌های خلاقانه، این است که در متن پیامک از کاربر درخواست کنیم که پس از دریافت پیامک، یک عدد یا پاسخ مختصر را به عنوان تأیید ارسال به ما ارسال کنند. البته این روش بیشتر برای کسب‌وکارهایی پیشنهاد می‌شود که کاربران وفاداری دارند و به راحتی می‌توانند روی دریافت پیامک و ارسال پاسخ باز شدن مسیج از سمت کاربر خود حساب کنند.

۵-    درخواست ثبت‌نام کاربری در سایت، یکی از روش‌های اطلاع از خوانده شدن پیامک

وقتی تکنولوژی خاصی برای اطلاع از باز شدن پیامک توسط کاربر وجود ندارد، باز هم می‌بایستی تا با روش‌های خلاقانه و کاربردی از بازخورد پیامک‌های باز شده و خوانده‌شده اطلاع پیدا کنید.

یکی دیگر از این روش‌ها این است که در متن پیامک خود به این نکته مهم اشاره کنیم که پس از مشاهده پیامک، کاربران دعوت می‌شوند تا وارد وبسایت ما شوند و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنند. در این خصوص می‌توانید کمپینی ایجاد کنید و با ارسال پیشنهادات جذابی که برای کاربران خود دارید، آن‌ها را برای ثبت‌نام در سایت ترغیب کنید.

به این صورت می‌توانید به‌راحتی پس از دریافت کاربران جدید در سایت خود، از تعداد نسبی پیام‌های بازشده در پنل نیز اطلاع پیدا کنید.

چند درصد پیامک‌های ارسال شده با پنل پیامک خوانده می‌شود.

۶-    تماس رندم، کم بازده‌ترین روش برای اطمینان از باز شدن پیامک‌های ارسالی

حالا که در مورد روش‌های متفاوت برای اطلاع از خوانده شدن پیامک ارسال شده به کاربران آگاه شدید، بهتر است تا سنتی‌ترین روش ممکن را نیز به شما یادآوری کنیم.

تماس تلفنی اولین و سنتی‌ترین راهکاری است که می‌توانید به‌وسیله آن از خوانده شدن یا عدم خوانده شدن پیامک‌های خود آگاه شوید. در این روش، کافیست از لیست شماره‌های تماس کاربران خود تعدادی را انتخاب کرده و سپس با یک تماس تلفنی مستقیم با آنها تماس بگیرید. به عنوان مثال، می‌توانید از هر ۵۰ شماره تماس، با ۵ نفر تماس گرفته و در مورد متن پیامک ارسالی و نظرات کاربران سؤال کنید.

یکی از ویژگی‌های مهم این روش، این است که در صورت عدم خوانده شدن پیامک، با تماس تلفنی با کاربر، او را ترغیب به خواندن پیامک و توجه بیشتر به متن پیامک می‌کنید.

با ارسال پیامک‌های ارزشمند کاربر خود را برای خواندن پیامک ترغیب کنید

ما در این مقاله سعی کردیم تا در مورد راهکارهای مفیدی که باعث می‌شود پس از خوانده شدن پیامک ارسال شده آن اطلاع پیدا کنیم با شما صحبت کنیم. اما پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اینکه نگرانی بابت خوانده نشدن پیامک خود داشته باشید، سعی کنید پنل اس‌ام‌اس خود را از نمایندگی پنل پیامک معتبری تهیه کنید تا شما را برای برگزاری یک کمپین پیامکی راهنمایی ‌کند. دقت داشته باشید که اگر استراتژی درستی برای زمان ارسال، متن پیامک و سایر موارد تأثیرگذار داشته باشید، دیگر نیاز نیست تا برای باز شدن پیامک از سمت کاربران خود نگرانی و دغدغه خاصی داشته باشید.

شما می‌توانید برای برگزاری کمپین‌های پیامکی خود از سامانه پیامکی پیامکتو برای ارسال پیامک از طریق اینترنت، ارسال پیامک تبلیغاتی، خدماتی و به‌صورت کلی پیامک انبوه کمک بگیرید تا بهترین خدمات و امکانات را در خصوص اجرای کمپین‌های پیامکی خود دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *