ارسال اس ام اس در اپراتورهای مختلف چه محدودیت هایی دارد؟

محدودیت پیامک
ارسال اس ام اس در اپراتورهای مختلف چه محدودیت هایی دارد؟ تصویر 5

ارسال اس ام اس در اپراتورهای مختلف یکی از فعالیت‌های بصرفه تبلیغاتی برای هر کسب و کار می‌باشد. با کمک این روش ، می‌توان نام تجاری و اطلاعات خود را به آسانی در اختیار کاربران و اشخاصی که استعداد تبدیل شدن به مشتری را دارند بگزارید. اما برای ارسال اس ام اس و اطلاع رسانی پیامکی باید بهترین شیوه را برگزینید.

انتخاب روش درست موجب می‌گردد هم هدفمند اقدام نمایید و هم سرمایه خود را به شکل برنامه ریزی شده صرف نمایید. یکی از دلایلی که موجب هدر رفت بودجه شما خواهد شد، استفاده از اپراتور یا پنل ناکارآمد می‌باشد. اپراتورهای زیادی برای فرستادن پیامک در طول روز محدودیت وضع کرده اند. به این خاطر معرفی آن‌ها به شما کمک میکند تا در انتخاب خود هوشمندانه‌ عمل نمایید. در این مطلب به شما خواهیم گفت که هر اپراتور چه میزان محدودیت دارد و چگونه می‌توان با مشکل محدودیت کنار آمد؟

آیا ارسال پیامک تبلیغاتی با سیم کارت شخصی امکان پذیر است؟

با ترویج ارسال پیامک جهت معرفی نام تجاری و تبلیغات، افراد زیادی برای بازاریابی از این روش استفاده کردند. گرچه ارسال اس ام اس تبلیغاتی آسان می‌باشد اما شرایط و امکانات استانداردی مانند پنل پیامک مورد نیاز است. با این حال افراد زیادی به دنبال روش هایی هستند که به نظر کم هزنیه و مقرون به صرفه می‌باشد. یکی از این فعالیت‌هادر زمینه تبلیغات اس ام اسی، فرستادن پیامک با شماره خصوصی می‌باشد.

امروزه در دنیای وسیع تبلیغاتی، همه وسایل دیجیتال قادرند برای رسیدن به اهداف ما مؤثر باشند. بنابراین از سیم کارت شخصی نیز برای ارسال پیامک می‌توان بهره مند شد. اما مهم‌ترین نکته‌ این است ارسال پیامک تبلیغاتی با سیم کارت شخصی پیامدهای حقوقی زیادی به همراه دارد.

همچنین این نوع از خطوط دارای محدودیت ارسال هستند و نمی‌توان به تعداد زیاد با آن‌ها پیامک ارسال نمود. سقف ارسال در شماره‌های خصوصی دارای روند پیگیری جدی‌تری است و سریعا از سوی مراجع قانونی پیگیری خواهد شد. از سوی دیگر شماره شخصی ضریب اطمینان پایین تری دارند و ممکن است اعتبار برند شما را خدشه دار نمایند. بنابراین حتی اگر کسب و کارتان کوچک است، توصیه می‌شود از خطوط اختصاصی استفاده نمایید. این خطوط هنگام گسترده شدن کسب و کارتان نیز برای شما کارآمد هستند.

ارسال اس ام اس در اپراتورهای مختلف
ارسال اس ام اس در اپراتورهای مختلف چه محدودیت هایی دارد؟ تصویر 6

محدودیت ارسال اس ام اس در اپراتورهای مختلف چیست؟

در سال‌های اخیر بازاریابی بپ به یک روند جذاب و اثربخش در زمینه تبلیغات تبدیل شده است. به همین دلیل میزان ارسال اس ام اس با انواع سیمکارت به اوج خود رسید. با وجود تمامی مزایای تبلیغاتی، باعث ایجاد مشکلات جدی نیز شد. به همین دلیل قانون گذاران در سازمان ارتباطات و فناوری، اقدام به وضع قوانین تازه‌ای را برای ارسال اس ام اس با خط شخصی نمودند.

مهم‌ترین قانون، محدودیت فرستادن پیامک بود. با توجه به این بند سقف مجاز برای فرستادن اس ام اس در یک شبانه روز از خط شخصی، ۵۰۰ عدد تعیین گردید. در صورتیکه فرستادن اس ام اس از این سقف بیشتر شود، بلافاصله خط مسدود خواهد شد و ارسال یا دریافت پیامک و برقراری ارتباط تلفنی تا رفع شرایط مسدودی امکان پذیر نمی‌باشد.

برای رفع انسداد سیم کارت باید با کارت شناسایی به نمایندگی‌های اپراتور مربوطه مراجعه نموده و جهت فعال کردن مجدد سیم کارت ثبت درخواست نمایید. البته در صورت چند بار تخلف، به مراجع قضایی معرفی خواهید شد. زیرا قوانین مربوط به مشترکین را نقض نموده اید. به خاطر همین محدودیت‌ها ارسال انبوه پیامک با خطوط عادی اپراتورهای مختلف امکان پذیر نیست و باید از روش های جایگزین استفاده کرد.

محدودیت ارسال
ارسال اس ام اس در اپراتورهای مختلف چه محدودیت هایی دارد؟ تصویر 7

سامانه پیامکی بدون محدودیت با استفاده از خطوط رند

با توجه به اس ام اس های تبلیغاتی دریافتی در طول روز مشاهده می‌کنید که درصد زیادی از پیامک های خدمات و معرفی نام تجاری، با شماره‌های آشنا و رند و بوسیله پنل پیامکی خاصی ارسال می‌گردند. این خطوط از قبیل شماره‌هایی مانند ۵۰۰۰، ۳۰۰۰ که اکثرا مربوط به اپراتورهای مختلف می‌باشند. از سوی دیگر زیر مجموعه‌ای از شرکت مخابرات محسوب شده و برای پیامک تبلیغاتی گزینه مناسبی به شمار می‌روند. همچنین ارسال پیامک به صورت تکی یا تعداد بالا نیز بوسیله این سامانه‌ها امکان پذیر می‌باشد.

شرکت‌های زیادی برای ارسال اس ام اس در بخش‌های گوناگون کسب و کار خود از خطوط خدماتی استفاده می‌نمایند.

خطوط رند
ارسال اس ام اس در اپراتورهای مختلف چه محدودیت هایی دارد؟ تصویر 8

پنل اختصاصی پیامک برای تبلیغات نامحدود و حرفه‌ای

یکی از بهترین روش‌ها جهت رفع محدودیت ارسال اس ام اس، استفاده ابزار مناسب می‌باشد. در واقع شما با خرید پنل اس ام اس یا پنل شخصی، برای خود سرمایه گزاری ارزشمندی انجام می‌دهید. پنل شخصی پیامک یک بستر ساده اما حرفه‌ای برای فرستادن پیامک تبلیغاتی می‌باشد. بوسیله این پنل می‌توانید اس ام اس انبوه و خدماتی را برای مخاطبان خود ارسال نموده و برند خود را محبوب‌تر نمایید.

ما در پیامکتو با ارائه بهترین سرویس‌های پیامکی برای رشد و تبلیغات در کنار شما خواهیم بود. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره پنل اس ام اس با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *